Home Agenda - Vereniging Zaans Erfgoed Een avondje Lagedijk in the picture (herkansing!)

Een avondje Lagedijk in the picture (herkansing!)

Op woensdagavond 11 juni vertoont het Weefhuis twee films over de Lagedijk. Het is een reprise van de avond op 11 maart van dit jaar. Deze avond wordt georganiseerd in samenwerking met het Gemeentearchief.

Tussen ’t Leven en de Bleeke Dood.

In 1999 namen zes bewoners van de Lagedijk het initiatief tot een bijzonder kunstproject: het maken van een leporello (uitklapbaar boekje) met foto’s van alle bewoners (mensen en huisdieren) van de Lagedijk. Het boekje (dat uitgevouwen 12 meter(!) lang is) verscheen in een oplage van 500 exemplaren. Van het maakproces, waaraan veel mensen meewerkten, is een korte film gemaakt. Joanne Zegers, een van de initiatiefnemers, vertelt over het idee en de totstandkoming.

Toekomst voor een verleden

Het voormalige raadhuis van Zaandijk is in 1752 als koopmanshuis gebouwd. In 1854 neemt het gemeentebestuur van Zaandijk het pand in gebruik als raadhuis tot het dorp Zaandijk in 1974 opgaat in Zaanstad. In de jaren 1992 – 1993 is het pand gerestaureerd, op initiatief van een aantal betrokken Zaankanters. Over deze restauratie is een documentaire gemaakt, Toekomst voor een verleden. Deze wordt ingeleid door Frank Mulder, voorzitter van de Stichting Raadhuis Zaandijk.

Reserveren verplicht 

Datum

11 jun 2025
Verlopen

Tijd

20:00 - 21:00

Kosten

€ 10,00

Meer Info

Reserveren

Locatie

Het Weefhuis
Lagedijk 39, 1544 BB Zaandijk
Categorie
QR code

Behoud het Zaanse karakter

Schrijf je in voor onze gratis nieuwsbrief

Aanmelden is niet gelukt. Probeer het nogmaals.
Je inschrijving is gelukt